História

50 rokov zjednodušovania výstavby

historia1.jpg

1959 na juhu Švédska v meste Grevie pani Lage Lindh a Valter Persson zakladajú súkromnú firmu Lidhults Platindustri. Prvotným podnikateľským zámerom je oprava fasád a okien budov. Ideou je rozšíriť produkciu a neustále expandovať. Tak sa začína písať história nového pojmu švédskej kvality značky LINDAB.

1969 Lage Lindh odkupuje podiel a stáva sa jediným majiteľom. Zmena názvu spoločnosti na LINDAB. Odkvapový systém je k dispozícii už aj s povrchovou úpravou Plastisol v 3 farbách.

historia2.jpg

1984 Lindab je zalistovaný na štokholmskej akciovej burze. Spoločnosť pôsobí v 2 obchodných oblastiach - Vzduchotechnika a Strešne a Stenové Systémy.

1990 Lindab predstavuje ľahké strešne a stenové systémy z tenkostennej povrchovo upravenej ocele. Novinkou je aj ľahká strešná krytina s imitáciou škridle. Celkový predaj spoločnosti presiahol 1 mld. SEK.

historia3.jpg

1991 Lage Lindh odpredáva svoj podiel a po 35 úspešných rokoch odchádza zo spoločnosti. V Maďarsku, Taliansku a Nemecku sa zakladajú dcérske spoločnosti Lindab.

1998 Lindab predstavuje novu koncepciu odkvapového systému pod názvom Rainline. V zaujme vývoja a zefektívnenia procesov výroby, obchodu a komunikácie spúšťa do prevádzky vlastne IT stredisko. Celkový predaj v rámci strednej Európy (CEE) prekročil 1 mld. SEK.

historia4.jpg

2004 Lindab ČR zakladá svoju pobočku na Slovensku. Na náročnom stavebnom trhu sa darí najmä systémom ľahkých konštrukcii.

2005 akvizíciou spoločnosti Astron Buildings sa Lindab stáva európskym lídrom v oblasti systémov montovaných oceľových hál.

historia5.jpg

2008 akvizíciou slovenskej spoločnosti Sipog a.s.,ktorej súčasťou je líder slovenského trhu v oblasti výroby plechových strešných krytín spoločnosť Rova a.s. si Lindab poisťuje pozíciu lídra v oblasti výroby ľahkých strešných krytín nielen na Slovensku, ale aj v Česku, Maďarsku a Rumunsku. Lindab predstavuje novinku v oblasti sadrokartónových priečok Lindab RdBX.

historia6.jpg

2010 Obchodné meno spoločnosti Rova a.s. sa mení na Lindab a.s.. Spoločnosť teraz stoji na pevnejších a dlhoročných základoch švédskeho koncernu a spoločnosti ROVA-SK, úspešné pôsobiacej na Slovensku od roku 2000. Vďaka tomu môže Lindab ponúknuť náročnému slovenskému zákazníkovi najkomplexnejšiu ponuku strešných krytín, trapézových plechov, odkvapových systémov a systémových riešení ľahkých konštrukcii.